TableTop Seuraa meitä Facebookissa Seuraa meitä Twitterissä Seuraa meitä Instagramissa TableOikea
TableLeft Future Cup 2017 Raaseporin osakilpailu Future Cup Nokian osakilpailu Future Cup Jurvan osakilpailu Future Cupin keskikesän osakilpailu Future Cup Rovaniemen osakilpailu TableRight
KuvaLeft Isokuva KuvaRight
KeskiBar
NaviLeft Tervetuloa Future Cupin kotisivuille Yleistä 15-vuotisesta asfalttisarjastamme Future Cup kilpailukauden säännöt Sarjamme kuljettajat ja kilpailukalusto Vauhdikkaimmat kuvat kilpailukausilta Sarjamme TV-lähetykset ja muut videot Historian siipien havinaa! Ota yhteyttä ja kysy lisätietoja! NaviRight
NaviBottom
OtsikkoLeft 15v juhlavuoden kuljettajat ja kilpailukalusto OtsikkoRight
 
Highslide JS
 
Highslide JS
 
Highslide JS
 
Highslide JS
 
Highslide JS
 
Highslide JS
 
Highslide JS
 
Highslide JS
 
Highslide JS
 
Highslide JS
 
Highslide JS
 
Highslide JS
 
Ilmoittautuminen kauteen 2017 on päättynyt
HUOM HUOM! Mikäli kuitenkin haluat ns. jälki-ilmoittautua sarjaan, ota yhteyttä sarjapromoottori Kari Tasankoon!

YLEINEN

1. 4-veto FIA R5, FIA S2000, FIN-R4WD, FIA N, FIA R4 ja FIN-N4WD
- Kari Tasanko - Mitsubishi Lancer Evolution IX
- Markku Viitanen - Mitsubishi Lancer Evolution VII
- Matti Häkkilä - Mitsubishi Lancer Evolution X
- Toni Kuortti - Mitsubishi Lancer Evolution VII

2. 2-veto N-ryhmä enint. 2000 cc, FIN R enint. 2000 cc, FIA R2, FIA R3 ( T/D), S1600 cc, ryhmä F tilavuus vapaa
- Ari Saxberg - Toyota Corolla GT
- Jarmo Heikkinen - BMW 325i
- Jasu Saarinen - BMW M3
- Kai Kivimäki - BMW M3
- Kimmo Kauppinen - Honda Civic Type-R
- Kimmo Viero - Toyota Starlet
- Markus Juntunen - Honda Civic Type-R
- Mikko Lassila - BMW M3
- Petri Ylinen - BMW 325i
- Sami Mukkala - Toyota Corolla GT
- Tomi Ahjoniemi - Honda Civic

3. 2-veto SS alle 1400 cc
- Antti Holtinkoski - Toyota Yaris
- Janne Laine - Toyota Starlet
- Jari Lamminsivu - Smart Roadster
- Jere Hokkanen - Skoda Fabia
- Jyrki Korpi - Toyota Starlet
- Vesa Huupponen - Opel Corsa

4. 2-veto SS alle 1650 cc
- Aki Mansikkamäki - Toyota Starlet
- Mikael Vuotari - Toyota MR2

5 2-veto SS alle 2200 cc (sisältää autokrossi)
- Juha Ruti - Toyota Starlet
- Topi Tulla - Honda Civic

6. 2-veto SS yli 2200 cc (sisältää SRC ja Autokrossi)
- Harri Korhonen - Ford Escort XR3
- Harri Mäki - BMW M3
- Jarmo Suokko - Ford Escort XR3
- Juha-Pekka Pesonen - Ford Fiesta
- Jukka Putkonen - BMW 325i
- Mika Perttula - Ford Fiesta
- Mikko Koivula - BMW M3
- Panu Mertala - Ford Escort
- Tero Mäntykoski - BMW M3

7. 4-veto SS 4WD, SuperCar, ja kansallinen 4WD, tilavuus vapaa
- Jukka Tenho - Mitsubishi Lancer Evolution VI
- Jussi Keskiniva - Mitsubishi Lancer Evolution VI
- Kari Heinua - Skoda Octavia WRC
- Matti Santti - Mitsubishi Lancer Evolution VI
- Mika Myllylä - Mitsubishi Lancer Evolution VI
- Timo Malava - Mitsubishi Lancer Evolution IX
- Toni Ahola - Mitsubishi Lancer Evolution VII

JUNIORIT

8. 4-veto FIA R5, FIA S2000, FIN-R4WD, FIA N, FIA R4 ja FIN-N4WD
- Mika Alalahti - Mitsubishi Lancer Evolution VIII
- Ville Hyytiäinen - Mitsubishi Lancer Evolution

9. 2-veto N-ryhmä enint. 2000 cc, FIN R enint. 2000 cc, FIA R2, FIA R3 ( T/D), S1600 cc, ryhmä F tilavuus vapaa
- Ari-Pekka Jakonen - Citroën C2 GT
- Heikki Leinonen - Honda Civic Type-R
- Kari Silvennoinen - BMW M3
- Mika Rajakari - Toyota Corolla 1600 GT
- Sami Sarvaala - BMW M3

10. 2-veto SS alle 1400 cc
Ei vielä ilmoittautuneita

11. 2-veto SS alle 1650 cc
- Jari Pöysti - Honda Civic
- Kimmo Raikunen - Fiat Uno
- Pasi Niini - Opel Corsa B
- Timi Niini - Opel Corsa
- Ville Reuter - Toyota Starlet

12. 2-veto SS alle 2200 cc ( sisältää Autokrossi)
Ei vielä ilmoittautuneita

13. 2-veto SS yli 2200 cc (sisältää SRC ja Autokrossi)
- Arto Kortesaari - Ford Sierra
- Eero Kortesniemi - Ford Sierra
- Juho Paananen - Volkswagen Polo
- Leevi Seren - Ford Sierra XR4
- Marko Hagel - Toyota Corolla
- Marko Perttula - Ford Fiesta
- Pekka Kujala - Volvo 440
- Saku Tammi - Honda Civic CRX
- Tatu Rahomäki - BMW 325i (e36)
- Tuomas Takalo - Ford Escort XR3/XR3i
- Veijo Viitanen - Citroën C4 WRC

14. 4-veto SS 4WD, SuperCar, ja kansallinen 4WD, tilavuus vapaa
- Jarmo Autio - Skoda Octavia WRC
- Juho Mäki-Tammela - Mitsubishi Lancer Evolution IV
- Jukka Koivuranta - Subaru Impreza WRX STi
- Raimo Kohtalo - Mitsubishi Lancer Evolution VI

JUNIORIT JA YLEINEN YHDESSÄ:

15. 2-veto V1600
- Harri Vyyryläinen - Peugeot 206
- Heikki Kylmänen - Peugeot 206 XT
- Juha Paavilainen - Toyota Corolla G6
- Timo Rajala - Honda Civic

16. 2-veto N, A, ja FIN-R alle 1400 cc, FIA R1 alle 1600 cc
- - Jussi Lampela - Citroen DS3 VTI 120 SO Chic

HISTORIC (Yleinen ja juniorit yhdessä):

17. Historic E, F ja G1 T, GT, 1 – 4 vapaa - 1969
Ei vielä ilmoittautuneita

18. Historic G2 - J2 1 - 4, N, A ja B enintään 1300 cc 1970 - 1990
- Ilkka Pohjonen - Skoda Favorit 136 L

25 Historic G2 - J2 1 - 4, N, A ja B yli 1300 cc 1970 – 1990
- Juha-Pekka Kaan - Opel Corsa GSi
- Jukka Aromaa - Saab 99 EMS

SENIORIT

19. 2-veto Kaikki ryhmät, kuutiotilavuus vapaa
- Harri Hietala - BMW M3 Compact
- Jorma Telkinen - Toyota Starlet
- Matti Pietikäinen - Skoda Coupe
- Mika Ollonen - Opel Corsa GSi
- Lasse Hirvijärvi - BMW M3
- Pekka Tulla - Honda Civic
- Tarmo Ollila - Ford Escort RS Cosworth

20. 4-veto Kaikki ryhmät, kuutiotilavuus vapaa
- Kari Heinonen - Mitsubishi Lancer Evolution VII
- Lasse Hiihtola - Mitsubishi Lancer Evolution VI

NAISET

21. 2-veto SS, kuutiotilavuus vapaa
- Kaisa Sistonen - BMW M3 Compact
- Marjo-Riitta Lunden - Toyota Starlet
- Meiju Viitanen - Citroën C4 WRC

22. 4-veto Kaikki ryhmät, kuutiotilavuus vapaa
- Anne Heinonen - Mitsubishi Lancer Evolution VII

26. 2-veto N-ryhmä enint. 2000 cc, FIN R enint. 2000 cc, FIA R3 (T/D), S1600 cc, Ryhmä F tilavuus vapaa
- Eeva Anttila - Toyota Corolla 1600 GT
- Ina Kämppi - BMW M3
- Tiina Lassila - BMW M3

NUORET:

23. 2-veto V1600
- Eetu Latvala - Renault Megane
- Hermanni Ylikärppä - Honda Civic Vtec V1600 (jäl. ilm)
- Jere Pensas - Renault Megane
- Jonna Valme - Renault Clio 1.6 16v
- Kristian Kylmänen - Peugeot 206 XS
- Niko Ahola - Toyota Corolla G6
- Oskari Heikkinen - Ford Fiesta 1.6
- Oskari Piekiäinen - Citroën C2 VTS
- Rasmus Tuominen - Suzuki Swift Sport
- Saku Hynynen - Citroën C2 VTS

24. 2-veto N, A, ja FIN-R alle 1400 cc, FIA R1 alle 1600 cc
- Jeremias Salomäki - Suzuki Swift GTi
- Roope Suomalainen - Suzuki Swift GTi

JOUKKUEET:
- HSH-Motorsport - Kaisa Sistonen, Harri Hietala ja Jasu Saarinen
- Hämeen Hurjat - Jari Lamminsivu, Aki Mansikkamäki, Marjo-Riitta Lunden
- Kainuun Papat & Poika - Jarmo Heikkinen, Ville Reuter ja Jorma Telkinen
- Kokkolan Vetomiehet - Kari Heinua, Jarmo Autio ja Sami Mukkala
- Nelivetomiehet - Mika Myllylä, Matti Häkkilä, Ville Hyytiäinen
- Power Oil Team - Mika Perttula, Juha-Pekka Pesonen, Marko Perttula
- Team Kokkolan UA - Toni Ahola, Jussi Lampela, Niko Ahola
- Team Malmisepeli - Jarmo Heikkinen, Heikki Leinonen, Markus Juntunen
- Team Nordpeak - Tarmo Ollila, Tiina Lassila, Mikko Lassila
- Team Pohjankyön UA - Kimmo Viero, Jarmo Suokko, Jeremias Salomäki
- Viiden Tähden Koti - Anne Heinonen, Jussi Keskiniva, Jukka Koivuranta

Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS
 
Salvos Knauf Viiden Tähden Koti Asfalttikulma Rakennus Future Oy MTV3 Max MediaGuru Jack Bacon - Digitaalisen median tuotantostudio
Future Cupin kotisivut on suunnitellut ja toteuttanut MediaGuru Jack Bacon - www.mediaguru.fi